Čo je Balíkomat/ParcelShop/BalíkoBOX?

GLS Balíkomat a ParcelShop

 

Ak sa pri nákupe nechcete časovo viazať na otváracie hodiny predajne, či na čas doručenia kuriérom, nechajte si doručiť tovar do balíkomatu a vyzdvihnite si ho vtedy, keď vám to najviac vyhovuje.

Prednosti

• Zásielku si prevezmete kedykoľvek počas dňa.

• Dobierku môžete uhradiť aj platobnou kartou.

• Už sa nemusíte obávať, že Vás kuriér nezastihne.

• O tom, že Vaša zásielka je pripravená na prevzatie budete informovaní formou SMS alebo e-mailom.

 

Čo je ParcelShop?

Slúži ako praktické miesto vyzdvihnutia si balíka s dlhou otváracou dobou. Na Slovensku je viac ako 90 ParcelShopov. Sú integrované do existujúcich obchodov všetkého druhu.

Všetky pobočky poskytujúce túto službu sú označené týmto logom:   

 

Čo je balíkomat?

GLS Balíkomat je automat, prostredníctvom ktorého je možné preberať zásielky. Je vybavený dotykovou obrazovkou a platobným terminálom pre bezpečné a pohodlné platby kartou. Balíkomat GLS slúži ako úložňa balíkov nezávisle na otváracích hodinách. Môžete si balík vyzdvihnúť 24 hodín denne.

Na Slovensku je zatiaľ 10 GLS Balíkomatov.

Ako používať balíkomat?

Prevzatie zásielky:

1. Objednajte si tovar online a zvoľte si doručenie do balíkomatu.

Voľba balíkomatu Vám umožňuje časovo neobmedzené prevzatie zásielky. Stačí si zvoliť balíkomat ako spôsob prevzatia a nájsť niektorý z nich vo Vašej blízkosti vo Vyhľadávači Parcel Shopov a Balíkomatov.

2. Sledujte svoju zásielku

 

Počas celej prepravy Vašej zásielky budete mať prehľad o tom, kde sa práve nachádza. Okrem toho budete mať okamžite k dispozícii číslo zásielky, pomocou  ktorého môžete zásielku sledovať na Track&Trace.

3. Prevezmite si zásielku

Ako náhle bude Vaša zásielka doručená do balíkomatu, dostanete o tejto udalosti SMS správu  alebo e-mail. Táto správa bude obsahovať adresu konkrétneho balíkomatu a jedinečný kód, pomocou ktorého budete môcť zásielku  počas nasledujúcich 4 pracovných dní pohodlne prevziať.

 

Slovenská pošta - BalíkoBOX

 

BalíkoBOX od Slovenskj pošty funguje na podobnom princípe ako Balíkomat, viac informácii o použití BalíkoBOXu nájdete na stránke Slovenskej pošty: https://www.posta.sk/balikobox/